Konference Svobodného přístavu 2024: Technologie

…včera, dnes a zítra

Po úspěšných konferencích v minulých letech pořádá letos Svobodný přístav konferenci o technologiích souvisejících se svobodou a nesvobodou!

logo konference

Technologie míváme často spojené s budoucností nebo alespoň „moderní dobou“; jenže technologický pokrok provází lidskou civilizaci asi od doby, kdy pračlověk zašpičatil klacek, aby snáze pronikl kůží mamuta. Všechny velké vynálezy mění naši společnost; život v ní před takovým objevem bývá jiný než život po něm. A snad všechny změny provázejí obavy; lidé se cítí nesví v tom, co ještě nepoznali. Snad všichni vnímají přínosy technologií, které vznikly před jejich narozením; naopak by život bez nich považovali za méně kvalitní. Když však do našich životů přijde něco nového, spousta lidí začne bít na poplach a vytvářet katastrofické scénáře v přesvědčení, že teď je to úplně jiné než kdykoli v minulosti; až jejich potomci danou technologii přijmou s klidem, aby se mohli znepokojovat nějakou novější.

Vývoj se neustále zrychluje; evoluci biologickou předběhla evoluce společenská, kterou zas předběhla evoluce technologická. Historicky poprvé máme jako druh šanci vyhubit sami sebe; technologická singularita je také blíž než kdy dříve. Jenže už tolikrát jsme čelili naprosto bezprecedentním hrozbám, které jsme vždy zvládli; i když to pokaždé bylo něčím úplně jiné než kdy dřív. Se strachem však jako společnost moc dobře pracovat neumíme; a proto mají šanci všichni ti, kdo nabízejí bezpečí za svobodu. S novými technologiemi mají navíc nové možnosti kontroly nad společností; jenže i my, kdo se svobody vzdávat nechceme, máme nové možnosti obrany. Pokrok nelze zastavit; můžeme se však učit a přizpůsobit se.

Tímto vás zveme na „Konferenci Svobodného přístavu 2024: Technologie včera, dnes a zítra“; dozvědět se na ní můžete spoustu zajímavých informací o technologiích minulosti, současnosti i budoucnosti a především o jejich dopadech na společnost a svobodu. Řeč bude o kryptoměnách, AI a mnohém dalším; tak přijďte!

Máte zájem se zúčastnit?

Neváhejte a přijďte 24. února v 9 hodin do Radlické kulturní sportovny (Za Ženskými domovy 125/5, Praha 5).

Vezměte s sebou rodinu, přátele, známé! Konference je koncipována tak, aby nebylo třeba žádných předchozích znalostí tématu; přijít může doslova kdokoliv.

Používáte-li facebook, prosím, potvrďte účast zde!

Nemáte-li na facebooku účet, prosím, zaregistrujte se v následujícím formuláři:

Mailová adresa:
Jméno a příjmení:

Přednášející

Další řečníky doplníme.